2024
Téma: Hranica

2. - 8. septembra 2024 bude témou V. ročníka HRANICA. Festival prinesie rôzne formy umenia v zaujímavom a hodnotnom programe. Predstavíme ho čoskoro. Zostaňte s nami (ideálne cez sociálne siete).

Pred festivalom však spolu s dNOm a Oravskou galériou ponúkame výnimočnú možnosť zažiť reprízu site-specific autorskej inscenácie Genius loci N/A.

Genius loci N/A, dNO_repríza 28.7.2024

28.7.2024 o 19:15 I Slanický ostrov umenia I Repríza autorskej site-specific inscenácie I Divadlo dNO

GENIUS LOCI N/A je autorská site-specific inscenácia z dielne nezávislého divadla dNO z Námestova, ktorá vypovedá o vzťahu domova a identity, ich strate a vykorenení. Autori skúmajú vzťah ľudských činov a identity miesta, ktorá sa personifikuje do postáv oscilujúcich medzi realitou a mágiou. Predstavenie začína plavbou po Oravskej priehrade a pokračuje putovaním v čarovnom prostredí Slanického ostrova umenia. Čaká nás spoločné objavovanie tajomných zákutí tohto miesta a našej histórie, ktorá mu zároveň dáva i berie jeho tvár. Autorská inscenácia využíva prvky imerzívneho a participatívneho divadla, v rámci ktorého diváci spolupracujú s hercami a tak umocňujú silu spoločného zážitku.

  • Réžia a koncept: Lukáš Kubík
  • Dramaturgia: Daniela Kubíková
  • Autorský tím: Lukáš Kubík, Daniela Kubíková, Andrej Štepita, Bára Erniholdová, Matej Matejka, Vlado Zboroň, Matúš Szegho
  • Hudba: Adrián Malovaník, Miriam Harmatová, Jakub Vrábel, Ľuboš Ruppeldt, Denisa Vyšinská
  • Účinkujúci: Vlado Zboroň, Jozef Miklušičák, Roman Večerek, Daniela Kubíková, Andrej Štepita, Matúš Szegho, Samo Borsík, Roman Špilák, Mário Gregorec, Zuzana Babjaková, Nikola Ištvánová, Mária Babík Ferancová
  • Foto: Juraj Bednárik Video: Timotej Vráb, Dominika Čajková

Dielo z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu Fond na podporu umenia. Ďakujeme.

vstupenky